Halowy Turniej Piłki Nożnej ENERGA STRASZYN CUP 2014

Dnia 14.12.2014 roku na hali sportowej w Straszynie dzięki wsparciu GRUPY ENERGA odbył się halowy turniej ENERGA STRASZYN CUP 2014 dla chłopców urodzonych w 2003 oraz młodszych. W turnieju wzięło udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Turniej swoja obecnością uświetnili piłkarze Ekstraklasowej drużyny Lechii Gdańsk : Mateusz Bąk oraz Marcin Pietrowski, którzy jeszcze dzień wcześniej grali mecz przeciwko Lechowi Poznań.
Powiat gdański reprezentowały dwie drużyny GTS Straszyn 2003, dwie drużyny GTS Straszyn 2004, Czarni Pruszcz oraz GTS Wiślinka.
Po wielu pięknych akcjach, zwrotach akcji oraz bramkach, którymi nie powstydzili by się zawodnicy występujący w Lidze Mistrzów, w grupie A pierwsze miejsce zajął GTS II STRASZYN 2004, przed Czarnymi Pruszcz, Jaguarem Gdańsk, GTS I Straszyn 2003 oraz AP Gdańsk.
Natomiast w grupie B zwycięzcą okazał się GTS II STRASZYN 2003, przed Gryfem Tczew, GTS I Straszyn 2004, GTS Wiślinką oraz GTS Przywidz.
W meczach o miejsca w turnieju również nie brakło emocji.
W meczu o IX miejsce AP Gdańsk pokonał GTS Przywidz 2-0. O miejsce VII GTS I Straszyn 2003 pokonał GTS Wiślinkę 1-0. V miejsce zajął Jaguar Gdańsk pokonując GTS I Straszyn 2004 1-0.
W walce o miejsca 1-4 drużyny awansujące z miejsc 1 oraz 2 w obu grupach utworzyły grupę mistrzowską zachowując wynik meczu bezpośredniego z grup eliminacyjnych. Tutaj drużyny grały systemem każdy z każdym.
I tak po kolejnej serii meczów zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Czarnych Pruszcz, przed GTS II Straszyn 2004, GTS II Straszyn 2003 oraz Gryfem Tczew.
Najlepszym strzelcem turnieju został: Marcel Malinowski ( Czarni Pruszcz ), najlepszym bramkarzem został Jakub Kotarski ( GTS II Straszyn ), najlepszym zawodnikiem został Marcel Lipniak ( Gryf Tczew), natomiast najmłodszym zawodnikiem został Kacper Piętka ( GTS I Straszyn 2004 ), który od większości zawodników biorących udział w turnieju był dwa lata młodszy.
KOŃCOWA KLASYFIKACJA:
1. CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI
2. GTS II STRASZYN 2004
3. GTS II STRASZYN 2003
4. GRYF TCZEW
5. JAGUAR GDAŃSK
6. GTS I STRASZYN 2004
7. GTS I STRASZYN 2003
8. GTS WIŚLINKA
9. AP GDAŃSK
10. GTS PRZYWIDZ
GTS I STRASZYN 2003 : Łukasz Klik, Wojciech Moniński, Łukasz Kornacki, Jakub Baranowski, Bartosz Ćwiek, Sebastian Czeremański, Mateusz Michalski, Krzysztof Dziewulski, Jakub Kachniarz
TRENER : Paweł Kiedyk
GTS II STRASZYN 2003 : Daniel Ugniewski, Michał Jakielaszek, Przemysław Surdyn, Oskar Ostrowski, Jan Malek, Kacper Gilewski, Jakub Filasiński, Patryk Siwak, Adrian Krasuski, Kacper Dziadek.
TRENER : Paweł Kiedyk
GTS I STRASZYN 2004 : Igor Dzierżawski, Oskar Burzyński, Olaf Dembek, Jan Matysiak, Błażej Kaim, Jakub Lender, Mateusz Kosiński, Piętka Kacper, Mateusz Pydych.
TRENER: Łukasz Gajowniczek
GTS II STRASZYN 2004 : Jakub Kotarski, Kacper Walczak, Krzysztof Dębiński, Marcel Sawicki, Maksymilian Wierzbicki, Filip Matuk, Mateusz Płotka, Maciej Kowalski, Kacper Koryciński
TRENER: Łukasz Gajowniczek
CZARNI PRUSZCZ : Krzysztof Kłomski, Franciszek Malcher, Marcel Kiełkucki, Igor Świlski, Marcel Malinowski, Michał Stobba, Kołodziejczuk Kacper, Bartosz Świercz, Bartosz Sapieja.
TRENER: Jarosław Karnath
GTS WIŚLINKA: Szymon Wąsowski, Jakub Brzezicki, Wojciech Pawluk, Jakub Pawłowski, Maciej Pawłowski, Marcel Gacek, Wiktor Weyer, Oskar Weyer
TRENER : Mateusz Michalski

Powiązana galeria: